خدمات الکترونیکی و یارانه ها
 • نمايش صفحه شماره 3


 • درخواست فرآورده های نفتی

  اگر به دنبال تهیه سوخت مانند نفت ، نفت و گاز و ... جهت مصارف خاص می باشید تنها کافیست از طریق سامانه درخواست فرآورده های سوختی اقدام به ثبت نام و ارائه مدارک جهت موارد مورد نیاز سوخت مورد نظر نمایید . جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر از ورودی زیر وارد شوید .
   


     یارانه ها

  این روزها بحث چگونگی دریافت یارانه های نقدی و مباحث مرتبط با آن در تمامی کشور عزیزمان و حتی فراتر از مرزهای آن داغ است . در این بخش سعی داریم به معرفی سامانه های مرتبط با این موضوع پرداخته و دسترسی شما را به این سامانه ها مهیا سازیم . سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور به منظور ثبت نام افرادی که تا کنون قادر به ثبت نام خود و خانواده نشده اند و تمایل به انجام آن و دریافت یارانه دارند و کسانی که به هر دلیل نیاز به اصلاح اطلاعات خود دارند و کسانی که تعداد اعضای خانوار آنان کمتر از تعداد موجود قید گردیده راه اندازی شده و شما می توانید با مراجعه به این سامانه اطلاعات خانوار خود را تصحیح کنید . جهت ورود به این سامانه نیاز است کد ملی سرپرست خانوار و شماره رهگیری که در سال 78 هنگام ثبت نام با عنوان کد رهگیری آمار در اختیار افراد قرار گرفت را وارد کرده و به سامانه وارد شوید . لازم به ذکر است افرادی که آن زمان در خانواری قرار گرفته و سپس ازدواج کرده اند بصورت اتومات از خانوار قبلی جدا شده و برای ایشان جداگانه ثبت نام انجام گرفته است و جهت ورود به سامانه تنها کافیست کد ملی خود را در هر دو قسمت وارد کرده ( به جای رمز عبور و کد رهگیری هم کد ملی را وارد نمایند ) و وارد شوند . و افرادی که کد رهگیری و یا رمز عبور خود را نیز فراموش یا گم کرده اند نیز می توانند با وارد کردن شماره پشت کارت ملی سرپرست خانوار به جای رمز وارد شوند ( شماره مذکور عموما 9 رقمی بوده و در پایین ترین نقطه پشت کارت ملی قرار گرفته و در صورت 8 رقمی بودن لازم است قبل از آن عدد 0 را وارد نمایید)


    سامانه دیگر مربوط به مدیریت حساب ها می باشد که سرپرستان خانوار می توانند با مراجعه به این سامانه نسبت به درج شماره حساب بانکی خود اقدام نمایند و افرادی که ثبت نام جدید نموده اند یا ازدواج کرده و از خانوار قبلی جدا شده اند نیز می بایست از این طریق شماره حساب بانکی خود را به سامانه معرفی نموده تا یارانه نقدی به حساب مذکور واریز گردد .جهت ورود به این سامانه کافیست شماره ملی سرپرست خانوار و شماره سریال شناسنامه را وارد نمایید . ( تنها شماره سریال را وارد نمایید و نیاز به شماره سری نمیباشد ) توضیح : الف/ 74 یا نه حروفی ، سری شناسنامه می باشد و نیاز به وارد کردن آن نیست ، فقط شماره 6 رقمی بعد از آن را وارد نمایید.

   
  سامانه مدیریت حساب خانوار سامانه جمع آوری اطلاعات خانوار

   

   

   

    درگاه ملی انتخاب محصولات ( کالا و خدمات )
   

  با اجرای طرح هدف مندی یارانه ها درگاه ملی انتخاب محصول ( کالا و خدمات ) جهت عرضه لوازم مورد نیاز خانواده ها با تخفیف و فروش قسطی راه اندازی و کار خود را از تاریخ 89/10/11 آغاز می نماید . متقاضیان می توانند به دو روش نقد و اقساط کالای مورد نظر خود را خریداری نمایند. تخفیف خرید نقدی بیش از تخفیف خرید قسطی می باشد، اما در خرید قسطی سود و یا کار مزدی از متقاضی دریافت نخواهد شد.هم در خرید نقدی و هم در خرید قسطی ابتدا باید کالای مورد نظر رزرو شود. متقاضی می تواند کالا را در محل مورد نظر خود (در صورت اعلام آمادگی تولید کننده) و یا نمایندگی فروش تحویل بگیرد. برای دریافت کالا در محل مورد نظر باید نشانی متقاضی در هنگام رزرو کردن کالا اعلام گردد.
  در خرید قسطی متقاضی پس از رزرو کالا مراحل زیر را طی می نماید:
  1- پس از رزرو کالا متقاضی از طریق همین درگاه شعبه بانک مورد نظر خود را برای صدور وکالتنامه برداشت از حساب یارانه های خود تعیین نماید.لازم به ذکر است در هنگام ثبت نام برای عضویت در درگاه نام، نام خانوادگی و شماره ملی کسی که حساب یارانه ها به نام وی می باشد باید وارد شود.
  2- سپس متقاضی به شعبه منتخب خود مراجعه نموده و وکالتنامه را امضا می نماید.
  3- پس از تحویل کالا بنا به اعلام تولید کننده، پیامکی برای متقاضی ارسال شده و از وی خواسته می شود در صورتی که کالا را تحویل نگرفته مراتب را اعلام نماید. در صورت عدم اعتراض خریدار تا 48 ساعت، تحویل کالا را قطعی محسوب کرده و بانک اقساط متقاضی را از حساب یارانه های متقاضی برداشت و به حساب تولید کننده واریز می نماید.
  در فروش قسطی درصدی از قیمت کالا هنگام تحویل به صورت نقدی دریافت شده و مابقی در چند قسط از حساب متقاضی برداشت می شود. میزان پرداخت نقدی، تعداد اقساط (که هر دو ماه یکبار از حساب یارانه ها برداشت می شود) و میزان تخفیف برای هرکالا در بخش اطلاعات مربوط به آن کالا درج شده است.
  برای خرید در طرح تامین ابتدا باید در درگاه بهین یاب عضو شوید، سپس با نام کاربری و رمز خود وارد بهین یاب شوید. با کلیک کردن روی علامت سبد خرید که سمت چپ نوار مربوط به هر محصول مشاهده می شود، می توانید کالای مورد نظر خود را رزرو نموده و وارد فرایند خرید شوید.

      

   


  1 2 3 4
  PRchecker.info