درمان چین چروک پوست

 • نمايش صفحه شماره 1
 • امروزه خیلی از خانم ها به فکر زیبایی چهره و جوان ماندن پوست صورت شان هستند و البته این فقط به زنان هم مربوط نمی شود؛ چون آمارها نشان می دهد که آقایان نیز بیش از گذشته به متخصصان پوست برای رفع چروک های پوست صورت شان مراجعه می کنند.

   

  شما را با 8 متهم اصلی چین و چروک های پوستی و 8 راه حل اصلی مقابله با آنها آشنا می کنیم....

  سیگار

  1: سیگار یکی از عوامل مخرب پوست است. دود سیگار از روش های مختلفی موجب پیدایش چین و چروک زودرس پوست می گردد. کاستن اکسیژن خون و تولید رادیکال های آزاد از جمله علل مهمی است که سیگار از طریق آنها کلاژن سازی پوست را مختل کرده و آسیب سلول های پوست را به همراه خواهد داشت. اگر به چهره افراد سیگاری دقت کنید و پوست آنها را با افراد هم سن و سال خودشان مقایسه نمایید، متوجه تفاوت فاحش چین و چروک صورت و دور دهان و دور چشم آنها خواهید شد. پس اگر به جوانی پوست خود علاقه مندید، بهتر است همین امروز مصرف سیگار را کنار بگذارید.  

   

  لایه برداری مکانیکی در این روش توسط دستگاه میکرودرم ابریشن پودرهایی از جنس کریستال های اکسید آلومینیوم روی پوست پاشیده می شود و سپس مکش پوست نیز هم زمان انجام می شود. این خراشیده شدن سطحی پوست و فشار منفیِ ایجاد شده روی آن اثرات خوبی در شادابی پوست و جوان سازی آن دارد و اثرات داروهای موضعی بیمار را نیز چند برابر می کند  2:بعضی ها ذاتا پوستی مقاوم در برابر نورآفتاب و عوامل مخرب محیطی دارند و تا سنین بالا نیز در برابر پیدایش چروک در صورت مقاومت می کنند. مثلا بسیاری از افرادی که نژاد روس دارند از پوست های خوب و مقاومی نسبت به پیر شدن برخوردار هستند و برعکس، برخی نژادها خیلی زود و در سنین جوانی دچار چین و چروک می شوند و مانند کاغذی که آن را اگر تا کرده و اتو کنیم دچار شکستگی پایدار می شود، این پوست ها نیز به سرعت و در سنین 20 تا 30 سالگی دچار چروک های متعدد می گردد. این نوع پوست ها را به کرات در هم وطنان ترکمن می بینیم که اغلب از خشکی پوست صورت نیز رنج می برند.  

  نژاد مراجعه به متخصص پوست بالاخره بعد از 30 سالگی، پوست صورت به تدریج دچار چین و چروک های ظریف می شود. مصرف مرتب مرطوب کننده ها، مراقبت از پوست در برابر آفتاب به هر روش ممکن (استفاده از ضدآفتاب، پرهیز از استرس های بیش از حد روحی و داشتن خواب کافی، برخورداری از تغذیه سالم و سرشار از میوه ها و سبزیجات تازه و نیز پرهیز از سیگار و سایر دخانیات) جزو عوامل لازم برای جوان نگه داشتن پوست است. مراجعه به متخصص پوست و مو نیز می تواند شما را در نیل به این هدف یاری دهد. متخصص پوست و مو ابتدا نوع پوست شما را تشخیص داده و علل پیدایش چین و چروک را در آن می یابد و سپس به اقداماتی جهت پیشگیری و درمان می پردازد 3: طرز تغذیه نیز در پیدایش چین و چروک صورت موثر است. کسانی که با رژیم های نادرست به طور ناگهانی دچار کاهش وزن می شوند، به سرعت متوجه ریزش مو و پیدایش چین و چروک و افتادگی پوست صورت خود می شوند. داشتن رژیم غذایی متنوع و سرشار از میوه ها و سبزیجات تازه در برخورداری از پوست شاداب و جوان اهمیت دارد. علت اصلی پیر شدن سلول ها و پوست، تولید رادیکال های آزاد در بدن است و مصرف عوامل آنتی اکسیدان در مهار این رادیکال های آزاد و به تعویق انداختن پیری موثر است. میوه ها و سبزیجات تازه، به خصوص توت فرنگی و شاه توت، غنی از آنتی اکسیدان هستند و مصرف آنها همواره توصیه می شود. در گوجه فرنگی نیز ماده ای به نام لیکوپن وجود دارد که آنتی اکسیدانی قوی بوده و در پیشگیری از پیری پوست موثر است. امروزه اکثر داروهای ضدپیری حاوی لیکوپن گوجه فرنگی است و لذا باید هر روز مصرف میوه ها و سبزیجات تازه را در نظر داشته باشید.  

  1 2 3 4 5 6