برنزه کردن پوست

 • نمايش صفحه شماره 1

 • برنزه شدن یعنی تیره شدن
  پوست در مقابل تابش آفتاب . در واقع عکس العمل و مقابله طبیعی پوست در مقابل ضرر و زیان اشعه فرابنفش تابیده از خورشید میباشد. امروزه زنان و مردان به عنوان فشن و یک رنگ مد روز بدن برای زیبا نشان دادن بدن خود از آن استفاده میکند. روشهای مختلفی وجود دارد که شما بتوانید تن کنید. ولی بهترین ها آنهایی هستند که برای شما ضرر وزیان نداشته باشند. استفاده از نور آفتاب مستقیم و یا تختهای تن مصنوعی ضررهای سرطان پوست را در مردم زیاد میکنند.      

  فواید نور آفتاب  

   
  نور آفتاب بیماری SAD را که یک نوع افسردگی به علت کمبود آفتاب در پاییز و زمستان میباشد را درمان میکند. اگر دقت کنید میبینید که اکثرا ما در دوران زمستان به یک نوع افسردگی مبتلا میشویم که در بعضی افراد این ناراحتی اوج بیشتری دارد که دکتر ها پیشنهاد میکنند که این افراد به نواحی گرمسیر تر مسافرت کنند.
  آفتاب بدن را شل کرده و حالت خلسه ای در بدن بوجود میاورد که بدن در حالت استراحت قرار میگیرد.   آفتاب احساس شادی و سلامتی را در بدن بالا میبرد.
  آفتاب نقش بسزایی در تولید ویتامین D و آزاد شدن آن در جریان خون دارد. این ویتامین برای پوست و استخوان ضروری میباشد و کمک در جذب شدن کلسیوم میکند که خود برای بند کردن خونریزی واجب است.
  آفتاب گردش خون را بالا میبرد و کمک به درمان بیماری های پوستی میکند.
  نور آفتاب اثر ضد عفونی کنندگی دارد.

   

  ضرر های آفتاب

   
  آفتاب پوست را کلفت میکند و سرعت رشد و تولید لایه های اولیه را در پوست بالا میبرد.
  آفتاب پوست را صدمه میزند و باعث شل شدن و چروک شدن آن میکند.
  آفتاب باعث پیری زودرس پوست میشود.
  آفتاب به چشم صدمی میزند.
  آفتاب درصد بیماری سرطان پوست را بشدت بالا میبرد.
     
  تن شدن و یا برنزه شدن مقابله و عکس العمل طبیعی پوست در مقابل اشعه آفتاب میباشد. سلولهای ملانوسیتس در اپیدرمیس که کار آنها ایجاد رنگ طبیعی بدن میباشد با اشعه آفتاب تحریک میشوند تا ملانین تولید کنند. ملانوسیت٫ ملانین بیشتری تولید میکند تا پوست را محافظت کند. رنگ بدن با تولید بیشتر ملانین شروع به تغییر کردن میکند. این کار میتواند منجر به کک و مک و لکه های کبد یا لکه های تیره رنگ در پوست و صدمه دایمی پوست شود.
  آفتاب دارای اشعه الکترو مگنت زیادی دارد که بصورت موج حرکت میکنند. UVA بلندترین موج و ۹۵ درصد نور طبیعی را تولید میکند. UV مصنوعی
     

    

  1 2 3